top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıBarlas Nakliyat

Taşınmaya Hazır mısınız? İşte Doğru Bir Nakliyat Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Güncelleme tarihi: 11 Eyl 2020

Nakliyat teklifi almak çeşitli faktörler nedeniyle hiç kolay olmamıştı. Birincisi, teknoloji artık potansiyel evden eve nakliyat şirketleri birebir araştırmanıza ve doğrudan akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden nakliyat teklifi alma sürecini başlatmanıza izin veriyor . İkinci olarak, incelemeler ve öneriler için Google, yandex yada nakliyat şirketinin kendi sitesinden nakliyat teklifiniz için bilgi toplarken her zaman yardımcı olur.

Araştırmanızı yaptıktan ve arkadaşlarınızdan ve ailenizden fikir aldıktan sonra, en doğru teklifi aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

DOĞRU BİR NAKLİYAT FİYAT TEKLİFİ ELDE ETMENİN ANAHTARLARI

Erken başla

Aramanıza erken başlayın; ideal taşınma tarihinizden 1 ay önce fiyat araştırmasına girebilirsiniz.

Esnek ol

Esnek olabilir ve yoğun olmayan sezonda (Nisan-Ekim) hareket edebiliyorsanız, daha düşük fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Daha da fazla tasarruf elde etmek için ayın ikinci veya üçüncü haftasını hedefleyin. Başka bir ipucu, evinize hemen girip çıkamıyorsanız kullanışlı olabilecek esnek depolama seçenekleri sunan nakliyat şirketleri bulabilirsiniz.

Kurumsal Firma Tercihi

Kurumsal nakliyat şirketlerinin, genellikle daha fazla kaynağa ve teknolojiye sahiptir. Ayrıca, birçok kurumsal nakliyat şirketi daha küçük taşıma şirketlerinin sunamıcağı kurumsal sınıf ve saha eğitim gereksinimlerinin yanı sıra taşıma sertifikalarına sahiptir.

Dükkânları dolaşmak

Birden fazla nakliyat şirketinden fiyat almak, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun hizmetler için en iyi fiyatı aldığınızdan emin olmanın harika bir yoludur. Aldığınız tüm fiyat tekliflerinde "teklifleri tekliflerle" karşılaştırabilmeniz için taşınmanızın tüm masrafları ayrıntılı olarak belirtmesini istediğinizden emin olun.

Sorular sor

Ödeme zamanı gelen sürprizleri ortadan kaldırmanın en iyi yolu budur. İşte her zaman sormaya yardımcı olacak soruların bir listesi:

· Ekstra ücretler eklenecek mi? Örnekler, asansör olmaması, merdivenler,katlar veya taşınma malzemeleri için ekstra maliyetleri içerir.

· Evi taşıcak olan ekipmanın taşımakta güçlük çekebilceği herhangi bir eşya var mı?

· Taşınma ne kadar sürer?


Ayrıca, fiyatlandırmanın bağlayıcı olup olmadığını ve eşyalarınız için ne tür bir değerleme veya sigorta sağlandığını, taşınma poliçesi ve sertifikalar hakkında da soru sormalısınız. Unutmayın, en iyi teklif, özel ihtiyaçlarınıza uyan tekliftir ve bu, karşılaştırırken her zaman en ucuzu olmayabilir.

Ne kadar hazırlıklı olursanız olun taşınmak büyük bir iştir. Bununla birlikte, süreç hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar sorunsuz olur ve her şey söylendiğinde ve yapıldığında o kadar çok tasarruf edersiniz.


186 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page